Prefabrik Ev Teknik Özellikleri

Prefabrik Ev Teknik Özellikleri

Yapılış sebebine göre geniş veya uzunluklarını ayarlama imkânına sahip olduğunuz prefabrik ev çeşitleri istenilen yerleşim yerine uygun yapılabilmektedir. Ses ve ısı yalıtımı, su arıtma sistemleri ve deprem, yangın gibi doğal afetlere dayanıklılığı uluslararası standartlara uygun olarak hazırlanmaktadır. Kullanıcının isteğine göre değişik malzemeler de kullanılabilmektedir. Özel temele ihtiyaç duyulmaksızın vinç gerekmeden kısa sürede monte edilir. Özellikle yazlıklarda, yaylaklarda, bağ evlerinde ve tatil köylerinde kullanılmaktadır. Pratik ve mali açıdan sizi yormaz ekonomiktir.

Prefabrik Ev Avantajları

Her alana, yerleşkeye kolaylıkla monte edilmekle birlikte kullanıcının isteklerine göre ayarlanabilme imkânına da sahiptir. İstenildiğinde söküp başka bir alana götürülebilir ve malzeme taşıma derdinden kurtulmuş olursunuz. Fabrikalarda imal edilir ve kısa sürede montajı tamamlanır. Montaj esnasında çevreye zarar vermez. Prefabrik ev normal yapı inşalarındaki gibi temele ihtiyaç duymaz. Basit bir beton zemin montajı için yeterli olur. Ahşap süsleme kullanıcının isteğine göre dış cepheye uygulanabilir.

Prefabrik Ev İle İlgili Sayısal Bazı Veriler

Türkiye’de 10.000 den fazla kullanıla prefabrik ev dünyanın 86 ülkesinde ise çok talep edilen bir yapı türüdür. Montajı tamamlandıktan, yere sabitlendikten sonra 80 km/h rüzgâr hızına kadar zarar görmeyen, iç ve dış panelleri 8X1250X2500 mm olan levhaların imal edilmesiyle oluşturulan dayanıklı yapılardır. Yaklaşım ömürleri 40-70 yıl arasında değişen bir ömür boyunca kullanabileceğiniz yapılardır.

Bir önceki yazımız olan En Yeni ve En Gelişmiş Prefabrik Ev Teknolojileri başlıklı makalemizde Prefabrik ev hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir