Prefabrik Ev Hakkında

Prefabrik Ev Hakkında

Özel bir temel gerekmeden, vince ihtiyaç duymadan ve çevreye ne kimyasal ne de başka bir şekilde zarar vermeden kurulan prefabrik ev sistemleri kısa sürede hızla inşa daha doğrusu monte edilebilen yapılardır. Bu tür yapıları biz günümüzde daha çok bağ, bahçe gibi yerlerde yazlık ev olarak yayla evi olarak, kışlık evi, otel ya da motel olarak görebilmekteyiz. Bireyin pratik çözümlere ihtiyacı sonucu geliştirilen prefabrik çeşitleri diğer konutlara göre daha avantajlıdır. Bu avantajları incelediğimizde şunları söyleyebiliriz: her türlü yerde yaşama alanı olarak kullanabilirler, pratik bir çözüm ihtiyacına göre üretildiklerini ifade etmiştik yani kısa sürede hızla kurulabilen yapılardır. İsteğe göre değişik seçeneklere sahip olan prefabrik evler birbirinden farklı malzemelerden üretilebilirler. Bir temeli bulunmadığı için istenildiği zaman rahatlıkla sökülebilir ve başka bir yere taşınabilecek olan ev yapılardır.

Prefabrik Nedir?

Taşınmaz yapıtına yeni bir bakış açısı getiren prefabrik yapılar parçaları önceden hazırlanabilen birleştirilerek kurulan yapılardır. Fabrikasyon ürünleridir.

Konteyner Nedir?

Konteyner özellikle uluslar arası deniz ticaretinde malların istiflenmesi ve düzen içerisinde bozulmadan rahatlıkla götürülebilmesi için kullanılan demir, çelikten yapılan ve birçok çeşide ayrılan ve boyutları genelde farklılık gösterebilmekle beraber uluslar arası standart ölçülere uyan kutulardır. Konteynerler soğutma konteynerler, açık konteynerler, kapalı konteynerler olmak üzere birçok çeşide ayrılmaktadırlar. Bu çeşitler malların yapısına göre değişiklik göstermektedir

Bir önceki yazımız olan Hem Pratik Hem Güvenli: Prefabrik ve Konteyner Yapılar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir