Konteyner Yapıların Kullanım Alanları

Konteyner Yapıların Kullanım Alanları

Fabrikalarda üretilen konteyner yapılar genel olarak şantiyelerde kullanılsa da ofis, yatakhane, duş, sosyal tesis, depo ve revir gibi alanlar için de ihtiyaçlara en uygun modüler yapılardır. Bir diğer kullanım alanı ise geçici süreli barınma ihtiyacını gidermek amacıyla ve doğal afetlerde kullanılabilmektedir.

Konteyner Özellikleri

prwd-52-m2-b-480x320Konteyner yapıların özellikleri birçok bakımdan kullanım kolaylığı sağlamaktadır Özellikle inşaat sektörünün hızla gelişmesi ile barınma ihtiyacının giderek artması alanda yürütülen çalışmaları hızlandırarak gelişmelerin kaydedilmesini sağlamıştır. Her türlü iklim koşullarına ve doğal afetlere karşı dayanıklı, taşınabilme özelliğinin olması, demonte olması, yaşam alanlarında ihtiyaç duyulan tüm ihtiyaçları karşılaması bakımından kullanışlı ve fonksiyoneldir.

Konteyner Yapıların Teknik Özellikleri

Konteyner üretimi fabrikalarda kaynaksız yapı ile cıvata somonu bağlantıları kullanılarak imal edilmektedir. Tekli yahut birleşimli konteynerler ihtiyaca göre dizayn edilerek en hızlı şekilde monte edilmektedir. Konteynerler son teknoloji üretim aşamaları ile imal edilmektedir. Kullanım amaçları göz önünde bulundurularak monoblok, birleşimli ve demonte olarak üretilebilmektedir. Elektrik ve sıhhi tesisatları sıva üstü yahut sıva altı olarak konumlandırılabilmektedir. İhtiyaca ve beklentiye göre ise standart çatıların yanı sıra özel eğimli çatılar da kullanılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Konteyner ve Ulusular Arası Taşımacık başlıklı makalemizde Konteyner hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir