Konteyner Tanımı

Konteyner Tanımı

Konteyner malzeme taşınması için üretilmiş, verimli ve güvenli bir şekilde tekrar kullanılabilen çelik kutu şeklinde bulunan yapılardır. Uluslararası standartlara sahip bu ürünler genellikle taşımacılık için kullanılmaktadır.

Konteyner Özellikleri

Konteyner şantiyeler için vazgeçilmez bir ihtiyaç olup, hızlı ve kolay bir şekilde üretilebilmektedir. İklim koşullarına uyumlu olması ve ekonomik olması tercih edilme sebepleri arasında bulunur. Askeri kamplar, mülteci kampları, petrol ve işçi kampları gibi birçok alanda tercih edilmektedir. Konteynerlar kısa ve uzun süreli olarak yapılandırılabilmektedir. Merdiven sahanlık ve çatı olan konteyner modelleri de bulunur. Konteynerler üst üste koyup kullanılabilmektedir. Konteyner montajı yerinde yapılabilir.

Konteyner Kullanımı

Özge Yapı konteyner için birçok kurum tarafından tercih edilmektedir. Sizler de güvenli bir hizmet için tereddüt etmeden başvurabilirsiniz. Hem yurt içi hem de yurt dışı sevkiyat yapılarak ihtiyaca uygun çözümler üretilmektedir. Yemekhane, yatakhane, wc, duş, lojman, revir, ofis, mescit gibi birçok ihtiyaçlar için özel tasarlanan modeller bulunmaktadır. Karayolu ve denizyolu taşımacılığı için de oldukça avantajlı şekilde kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Konteyner Uygulamaları Arasında İhtiyacınıza Uygun Olanı Seçin başlıklı makalemizde Konteyner hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir