Konteyner Nerelerde Kullanılır?

Konteyner Nerelerde Kullanılır?

Konteyner olarak nitelendirilen yapılar, tek odalı ve ya daha fazla bölmeye sahip olan yapılardır denilebilir. Genel olarak şantiye ve ya inşaat alanlarında inşaat işçilerinin konaklaması için yapılan bu yapılar yüksek ısı ve ses yalıtımları ile dikkat çekmektedir. Hızlı bir şekilde üretilmesi ve oldukça uygun fiyatları olması nedeni ile birçok kurumsal ve bireysel ihtiyacı karşılayabilmektedir. İnşaatlarda ve şantiyelerde kullanılmasının yanı sıra kamp alanlarında ve zorunlu konaklama bölgelerinde de konteynerler kullanılmaktadır.

Konteyner Çeşitleri Nelerdir?

Konteyner çeşitleri kullanım alanlarına göre değişkenlik göstermektedir. Bunlar ofis, depo, soğuk hava, yemekhane, şantiye, tuvalet, yatakhane olarak kullanılmaktadır. Yapı teknolojilerine ve görünümlerine göre ise askeri, birleşimli, mobil ve poliüretanlı konteynerler bulunmaktadır. Bu yapılar aynı zamanda zararlı UV ışınlarını süzebilmekte, hava yalıtımı yapabilmekte ve olumsuz hava koşullarına karşı dirençli olabilmektedir.

Piyasadaki Ortalama Konteyner Fiyatları

Konteyner yapımı da son derece hızlı ve kolay olmaktadır. Düşük maliyetler ile üretilen yapılar, nakliye edilmesi ve tesisat döşenebilmesi ile öne çıkmaktadır. Bu yapıların üretimi oldukça hızlı ve montajlanması da bir o kadar kolaydır. Düşük fiyatlar ile imal edilen yapılar taşınabilir özelliklere sahiptir. Fabrikalarda materyallerin birleştirilmesi sureti ile yapılan yapılarda elektrik ve sıhhi tesisat da döşenebilmektedir. Bunun yanı sıra internet bağlantısı gibi diğer bağlantılar da yapılara entegre edilebilmektedir. Genel olarak beyaz renkte dizayn edilen bu yapıların askeri amaçla kullanılanları kamuflaj olarak dizayn edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Konteyner Ne Amaçla Kullanılır başlıklı makalemizde Konteyner hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir