Konteyner Nasıl Üretilir?

Konteyner Nasıl Üretilir?

Konteyner sistemlerinin üretimi için çelik profiller ve saclar kullanılmaktadır. Konteyner taşıyıcı sistemleri için iç kısımlarda, büyüklük ve genişliğe göre değişmekte olan özel çerçeve profiller kullanılmaktadır. Etrafı için ise özel olarak üretilen sandviç paneller tercih edilmektedir. Panellerin içerisinde ise genel olarak polistren yalıtım malzemesi kullanılmaktadır. Sandviç panellerin üzerinde ise film kaplı coıl coating sistemli hazır boya kullanılmaktadır.

Konteyner Nerelerde Kullanılır?

Konteyner sistemleri pek çok alanda karşımıza çıkmaktadır. Depolama alanı olarak kullanılmanın yanı sıra geçici bina amaçlı olarak da kullanılabilmektedir. Prefabrik binalara benzer olarak konteyner sistemleri ofis binaları, yatakhaneler, sağlık odaları ve benzeri pek çok alan için tercih edilmektedir. Ayrıca birden fazla konteyner bir araya getirilerek ev gibi yaşam alanları oluşturulabilmektedir.

Konteynerin Avantajları

Konteyner sistemleri özellikle mobil olarak kullanılabilen yapılar oldukları için istenilen yere kolay bir şekilde taşınabilmektedir. Depo amacıyla kullanımda bunun faydası görülmektedir. Bunun yanında özel olarak istenilen kullanım amacına çevrilme noktasında pratik bir sistemdir. Üç adet konteyner üst üste konularak kullanılabilir.

Bir önceki yazımız olan Şantiyelerin Vazgeçilmezi Konteyner başlıklı makalemizde Konteyner hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir