Konteyner Kullanım Alanları

Konteyner Kullanım Alanları

Barınma, saklama ve taşıma işine yarayan, çelikten yapılan, kolay kurulumlu basit yapılardır. Son zamanlarda çoğu sektör firmaları iş kolaylığı açısından genellikle konteyner tercih etmektedir. Belirli süreli iş yapacak olan firmalar işçilerin barınma ihtiyacını karşılamak için kullanmaktadır. Ulaşımı zor şantiyelerde işçilerin kalması için güvenli bir ortam sağlayabilir. Bu da çalışanlar için büyük kolaylık sağlamaktadır Festival, konser alanı ve topluluklarda kurularak WC+duş ihtiyacı karşılanabilir. Kalabalık çalışılan iş yerlerinde yemekhane kurulabilir. Fabrikasyon üretim malzeme olduğundan kurulumu kolaydır. Hata riski minimum düzeydedir. Paslanmaz çelik malzeme kullanıldığından ömrü uzundur. Isı ve ses yalıtımına karşı enerji tasarrufu sağlar. Demonte yapılabildiğinden istenilen zaman başka bir yere taşınabilir, yapıda ekleme ve ya çıkartma yapılabilir.

Konteyner  Çeşitlerini Hangi Amaç İçin Kullanılmaktadır

Konteyner yapıların en yaygın ve ihtiyaç duyulan kullanım şekillerinden en üst sırada şantiye amaçlı kullanım gelmektedir. Sahaya kurulduğunda işçilere barınma, soyunup giyinme, dinlenme alanı oluşturarak ihtiyaçlar giderilebilir. Ayrıca saha da şantiye için yapılacak çalışma ve toplantılar için rahat bir kullanıma sahip kapalı alan oluşturulabilir. WC+Duş amaçlı kurulan konteynerlar su tesisatı olan yerlere kolaylıkla kurularak kullanım rahatlığı sağlar. Ayrıca birden fazla bölüm yapılabildiğinden kalabalık ortamlarda birden fazla duş ve WC yapılabilir. Festivallerde, konser ve kamp alanlarında, şantiye sahasında kullanıma uygundur. İç kısım dizaynda alafranga ve alaturka olarak yapılabilir; ayna WC kâğıtlık, sabunluk,  havluluk yerleştirilebilir. Sahillerde giyinme – soyunma amaçlı kabin olarak kullanılabilir. Yemekhane olarak kullanıldığında, yemek yapma, depolama ve havalandırma alanını kendimiz tasarlayabileceğimiz için ihtiyaç doğrultusunda üretim yapıldığında bize büyük kolaylık sağlar.

Konteyner Üretim Şekli ve Projelendirme

Güvenlik gerektiren açık alanlarda personel için barınma ve sığınma alanı yaratmaktadır. Ofis amaçlı kullanılması genellikle büyük şirketlerin tercih sebebidir. Büyük şantiyelerde kurularak satış ofisi olarak kullanılması, inşaat alanında müşteriyle yapılan yerinde tanıtımdan sonra görüşmek için rahat ortam sağlamaktadır. Panel sistem konteynerler yalıtım sistemi daha güçlü olduğundan en ağır mevsim şartlarında bile kolaylıkla kullanılabilir. Konteyner kaynak kullanılmadan üretilip, üzerinde film kaplı olup, sac gövdelidir. Standart ölçülerde hazırlanır ve isteğe uygun olarak da üretimleri gerçekleşmektedir.

Bir önceki yazımız olan Konteyner Yapılar ve Çeşitleri başlıklı makalemizde Konteyner hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir