Konteyner Kullanım Alanı Oldukça Fazla

Konteyner Kullanım Alanı Oldukça Fazla

Kullanıcıların istekleri doğrultusunda bir ya da iki bölümden oluşan odalar halinde tasarlanabilen özellikle inşaat sektöründe ve taşımacılık sektörlerinde sıkça kullanılan bir üründür. Üretiminin ser halde yapılıyor olması yanı sıra bunun çok uygun bir fiyata yapılıyor olması bu sektörlerde oldukça sık başvurulan bir ürün olması üzerinde büyük bir payı vardır. Ülkemizde ve dünya çapında işlem gören hemen hemen her şantiyede kullanılan konteyner çeşitleri, kullanıcıların tüm isteklerine yanıt olabildiği için oldukça sık tercih edilir. Üretimleri fabrika ortamlarında olan bu ürünler uygun zemine oturtulduktan sonra, dışarıdan elektrik ve de su tesisatı döşemesi yapılabilmektedir.

Konteyner Neden Tercih Edilmelidir?

İnşaat ve yapım sektörlerinin hızla gelişmekte olduğu günümüzde, konteyner kullanıcıların en çok kullandığı yapılar arasında hızla yükselen bir duruma gelmiştir. Konteynerler her türlü doğa koşullarına, yağmura, kara vb durumlara karşı dayanıklı olup bununla beraber üretimleri oldukça kısa sürede tamamlanarak kullanıma uygun hale gelirler. Bu üretimin oldukça düşük fiyatlara yapılıyor olması ve uzun kullanım ömürlerinin olması da artı bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Dış etkilere karşı yüksek mukavemet sağlıyor ve de deprem gibi doğal afetlerden etkilenmesinin düşük olması diğer yapılardan farklı kıldığı için daha çok kullanılıyorlar. Gereken durumlarda içerisinde insanların yaşamasına el verişli olması, elektrik, su gibi hayati önem taşıyan tesisatları barındırabilmesi özellikle inşaat sektöründe şantiyelerin aranan ürünü olması haline getirmiştir.

Konteyner Kullanımında Dikkat Edilecek Hususlar

İlk olarak konteyner nereye kurulacaksa zemin kurulum öncesi düz bir hale getirilmedir. Aksi halde ürün terazide olmayacağı için kapı, pencere gibi kısımlarının açılma, kapanmasında sorunlar yaşanmasına ve de dolayısıyla ürünün kullanım süresine doğrudan etki etmektedir. Yerine konulan konteynerlara ihtiyaç halinde dışarıdan elektrik ve su tesisatı bağlanabilir bu bağlantılar yapılırken doğru ve de sağlam hatlar çekildiğine dikkat edilmelidir. Ana şaselerin yer ile teması kontrol edilmeli ve de tam temas sağlanmalıdır. Bu husus çok önemlidir aksi halde ürün dengesi sağlanmayabilir. Yapının ağırlığına bağlı olarak halatlar ile bağlantılar yapılmalı ve bu bağlantılar kontrol edildikten sonra kullanıma başlanmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Konteyner Kullanım Alanları başlıklı makalemizde Konteyner hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir