Konteyner Evler İmar İzni Olmayan Yerlerde Çözüm Olabilir

Konteyner Evler İmar İzni Olmayan Yerlerde Çözüm Olabilir

Konteyner evler, genel olarak bakıldığında, mevsimsel olarak gelinip kalınan, bağ bahçe yapılarında, imar izni olmayan arazilerde barınma ihtiyacının giderilmesi gibi konularda çözüm odaklı olarak kullanılan bir yapı modelidir. Konteyner yapılar tekli ya da çoklu olarak kullanılabilmektedir ve içlerinde mutfağından salonuna, tuvaletinden odasına kadar tüm ihtiyaçları barındırmaktadırlar. Daha büyük metrekarelerde yapı talep edilmesi durumunda ise, birden fazla konteynerin birleşiminden söz etmek mümkün olmaktadır.

Konteyner Yapılarda İklime Uygun Projeler Üretilir

konteyner-ev-01

Konteyner yapılar, geleneksel betonarme yapılar, ya da prefabrik konutlar gibi kalıcı konut türü olarak benimsenmesi,  yaşanan gelişmelere paralel olarak teknolojinin kullanımı ile daha ilerleyen dönemlerde daha farklı projelerin üretilmesi ile mümkün olabilecektir. Günümüzde kullanılan konteynerlerde kullanılan malzeme fibercement ya da galvaniz saç olması nedeniyle geleneksel yapı konforunun tam olarak yaşanması her zaman mümkün olmayabilir.

Açılır Ve Katlanır Konteyner Uygulamaları Farklı Çözümlere Ulaştırır

Konteyner yapılarda bir ya da daha fazla noktadan yapılan açılımlar sonucunda yaşam alanlarının genişlemesine olanak sağlanmıştır. Bu uygulama farklılıkları için son derece hassas ölçümlemelerin ve hesaplamaların yanında, iyi bir statik hesaplamaya da ihtiyaç vardır. Çözüm odaklı çalışmaların başarıya ulaşması için kulaktan dolma bilgilerle hareket etmek yerine, işin uzmanı mühendislerden destek alınması başarıya ulaşmayı kolaylaştıracaktır.

Bir önceki yazımız olan Konteyner Yapılar Proje Aşamasında Farklılık Kazanıyor başlıklı makalemizde Konteyner hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir