Kabin Kullanım Alanları

Kabin Kullanım Alanları

Barınma, saklama ve taşıma işine yarayan, genellikle hafif çelikten yapılan, kurulumu kolay gerçekleşen, basit yapılardır. Çelik karkaslı ve sandviç panel sisteminden üretilmektedir. Hafif olduğundan taşınması kolaydır ve rahatça temizlenebilir. İç ve dış duvarları kaplamasında sağlam malzeme kullanıldığından çevresel faktörlere ve her türlü iklim şartlarında kullanılabilir. Yalıtımlı malzeme kullanılmaktadır. Bu nedenle sıcağı ve soğuğu geçirmeyerek enerji tasarrufu için ideal yapıdır. Özel boyama ve fırınlama yapılmaktadır ve bu sebeple kabin koku yapmaz. Çevre dostu olan bu ürünler görünüş ve tasarım açısından estetik bir görüntüye sahiptir. Festival, konser alanı ve topluluklarda kurularak WC+duş ihtiyacı karşılanabilir. Fabrikasyon üretim malzeme olduğundan kurulumu kolaydır. Hata riski minimum düzeydedir. Paslanmaz çelik malzeme kullanıldığından ömrü uzundur. Demonte yapılabildiğinden istenilen zaman başka bir yere taşınabilir, yapıda ekleme ve ya çıkartma yapılabilir.

Kabinleri Hangi Amaçla Kullanabiliriz?

Kabin yapıların en yaygın ve ihtiyaç duyulan kullanım şekillerinden en üst sırada güvenlik amaçlı kullanım gelmektedir. Çalışan bekçiye güvenli bir barınma alanı oluşturur. Bu hem bekçi için sağlıklı olur hem de koruması gereken alana konulduğunda, o alandan uzaklaşmamış olur. Ayrıca küçük işletmelerde iş yeri için uygundur. Örneğin Satış ve Büfe kabini birçok iş yeri sahibinin kolaylıkla ve memnuniyetle kullandığı çeşittir. İstenilen ebatlarda üretilebildiğinden mal stok ise rahatça sağlanabilir. Farklı kullanımlar için, standart ölçülerin dışında üretimler yapılabilmektedir. Bilet satış kabini, büfe, otopark girişlerinde ödeme kabini gibi seçeneklerde kullanılabilir. WC + Duş, soyunma kabini amaçlı kurulan kabinler su tesisatı olan yerlere kolaylıkla kurularak kullanım rahatlığı sağlar. Sahillerde kullanımı çok rahat olduğundan genellikler büyük tercih sebebidir. İç kısım dizaynda alafranga ve alaturka olarak yapılabilir; ayna WC kağıtlık, sabunluk,  havluluk yerleştirilebilir. Yer bakımından sorun olmayan evlerde ambar, kiler yada depolama amaçlı kurulduğunda birçok eşyanızı koyarak düzenli bir ortam yaratabilirsiniz.

Engelli WC kabini ve Diğer Modeller

Hayatımızda düşünülmesi gereken engelli ve yaşlı vatandaşlarımız için rahat bir ortam hazırlamakta mümkündür. Halkın kullandığı birçok otel, restoran, eczane, satış mağazaları, parklar, stadyumlar, okul, kurs vb. eğitim görülen alanlarda bulunan engelli ve yaşlı insanların WC ve lavabo ihtiyacı düşünülerek girişlerini uygun bir şekilde tasarlanabilir. Böylece vatandaşlarımızın daha sosyal olmasına ve günlük yaşantılarında daha rahat etmesine olanak sağlar. Uygulanan mekânlarda ulaşılabilirlik bakımından özgür olmak en büyük kriterdir. Hafif çelik malzeme ile kabin tasarlanarak rampa eğitimi, uygun kapı genişlikleri ve aksesuarlar uygulanabilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Prefabrik evler nasıldır? başlıklı makalemizde prefabrik hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir