En Pratik Yapı Çözümü Konteyner

En Pratik Yapı Çözümü Konteyner

Özellikle acil durumlarda karşımıza çıkan konteyner çözümü gerçekten insanlığa hizmet eden kaliteli bir yapı uygulamasıdır. Deprem sel gibi birçok acil durumda hızlı bir şekilde barınma alanlarının inşa edilmesi gerekmektedir. Bu gibi durumlarda beton yapıların kurulum ve inşaatının zaman alacağı göz önünde bulundurulduğunda prefabrik malzemeden imal edilen konteynerler oldukça pratik çözümler sunmaktadır. Bilhassa acil durum bölgelerinde 24 saat gibi kısa bir sürede dahi onlarca prefabrik konteyner kurulması ve faaliyete geçmesi mümkün olmaktadır.

Konteyner Tipleri Nelerdir?

En çok tercih edilen konteyner tipi modüler sistemdir. Modüler olan bu sistemde üretilen konteynerler tek veya çift katlı alternatifler taşımaktadır. Böylece ofisten büroya şantiye kullanımından yemekhaneye kadar birçok farklı ihtiyaçta devreye girebilmektedir. Ayrıca modüler olan bu sistemler askeri tesislerde de tercih edilmekte ve saha hizmetlerinde kullanılmaktadır. İstenen şekillerde dizayn edilebilen modüler sistemli konteynerler bilgisayar programlarıyla çok kısa sürede tasalanmakta ve imalat noktasında da en hızlı çözümleri sunmaktadır. Konteynerlerin kullanıldığı bir başka alan ise tuvalet veya duş ihtiyacında devreye girmektedir. Pansiyonlarda yazlık tesislerde dahi kullanılabilen konteynerler çeşitli miting gibi günübirlik kullanımlarda da çokça tercih edilmektedir. Birçok yerde mobilize olabilen bu konteyner tuvalet veya duşlar oldukça kullanışlı gereçlerdir. İçinde her türlü konfor unsurunu barındıran bu taşınabilir yapılarda kâğıtlardan etajere klozet kapağından sabunluğa otomatik sigortadan priz anahtarına kadar her türlü teknik detay da düşünülmektedir. Bir başka konteyner çözümü de panel sistemdir. Özellikle çetin kış şartlarının olduğu yerlerde tercih edilen panel sistemler yalıtım noktasında en nitelikli ürünlerdir. Çok kolay bir şekilde montajı yapılabilen panel sistemler tekrar sökülüp başka yerde kullanmaya da imkân tanımaktadır. Böylece depodan ofise yemekhaneden yatakhaneye kadar birçok alanda ihtiyaç duyulmaktadır.

Ekonomik Konteyner Türleri?

Gerek şehir hayatında gerekse çeşitli tabiat şartlarında kullanılmakta olan konteyner tipleri oldukça ekonomik yapı çözümleridir. Projelendirme üretim montaj gibi bütün aşamalarda en pratik ve ekonomik olan bu çözüm giderek yaygınlaşmakta askeriyeden İş hayatına kadar her türlü sektörde tercih edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Konteyner Yapıların Özellikleri ve Fiyatları başlıklı makalemizde Konteyner hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir