Depolama Alanları Ve İnşaatlar İçin Konteyner

Depolama Alanları Ve İnşaatlar İçin Konteyner

Endüstriyel tesislerde ham madde depolaması, ürün depolaması, atık depolaması gibi işlemlerde ve inşaatlarda hem depo hem de kulübe amacı ile konteyner kullanımı tercih edilmektedir. Düşük maliyetler ile üretilen ürünler hızlı bir şekilde üretilerek montajının yapılması nedeniyle de fabrikalarda ve inşaat alanlarında tercih edilir. Günümüzde birçok üretici firma tarafından çelik malzemelerle üretilen bu yapılar galvaniz saç malzemeleri ile kaplanarak sağlam bir şekilde kullanıma sunulmaktadır. Paslanma ve aşınma gibi sorunlarla karşılaşılmamasından dolayı uzun ömürlü ve dayanıklı bir şekilde kullanılabilmektedir. Özellikle endüstriyel tesisler de depolamada amaç daha çok sağlamlık olduğu için bu ürünlerin tabanlarında bulunan yanmaya karşı dayanıklı, asbest içermeyen ve sudan etkilenmeyen çimento levhalarda ürünün dayanıklılığını arttırmaktadır. İnşaatlarda yemekhane, yatakhane, depo ve ofis gibi alanlar için kullanılan bu ürünler depreme dayanıklı olmalarından dolayı da avantaj sağlamaktadır.

Konteyner Kullanım Alanları

Üretici firmalar tarafından tek veya çift katlı olarak üretilebilen konteyner yapılar genellikle İnşaat alanlarında ve açık alan iş yerlerinde ofis ve büro gibi kullanımlara uygundur. İnşaat alanlarında işçilerin mola verdiklerinde dinlenmeleri için ve yemek yiyebilmeleri için kullanımlarının yanında işçi yatakhanesi, tuvalet, duş ve soyunma odası gibi işlevler için de kullanılabilmektedir. Farklı amaçlar için kullanıma uygun olan malzemeler iç dizaynları değiştirilerek gerektiği zamanlarda askeri alanlarda ve güvenlik alanlarında da kullanılmaktadır. İç dizaynına su tesisatı, elektrik tesisatı, havalandırma tesisatları, yangın koruma tesisatı gibi iç tesisatlar eklenerek endüstriyel tesislerde depolama ve atık depolaması için de kullanılabilirler. Açık alanlarda, yaşam alanlarında, sahillerde, plajlarda; tuvalet, duş, soyunma odası ve oturma alanı olarak da kullanım şekilleri bulunmaktadır.

Üretimde Konteyner Çeşitleri

Türkiye’de konteyner üreticisi firmalar çelik yapılarda de-monte edilebilir, yangına ve depremlere dayanıklı, uzun ömürlü, sağlıklı birçok çeşitte ürün üretebilmektedir. Genel olarak ürünün kullanım alanına göre veya yerine göre üniteler üretilir. Bu üniteler arasında; modül sistem, panel sistem, tuvalet yapısı, ofis yapısı, de-monte yapı, duş sistem, güvenlik kulübesi, kamp evi, satış noktası çeşitleri bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Yapılarda Kullanılan Konteyner Fiyatları başlıklı makalemizde Konteyner hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir